top of page
2021-03-22

Neeilinė vėjo jėgainių siunta

KKT dalyvauja tarptautiniame projekte

UHL%20Future_2_edited.jpg

Kovo 21 d. KKT ro-ro terminale prisišvartavo iš Kinijos atplaukęs laivas „UHL Future“ su 6900 t vėjo jėgainių krovinio. Laivas atgabeno bokštų segmentus, skirtus Telšių rajone statomam didžiausiam Baltijos regione vėjo jėgainių parkui. Tai pirmoji šiam projektui skirta siunta, kitos vėjo turbinų dalys atvyks II – III šių metų ketvirtį.

Naujos kartos vėjo jėgainės „Cypress“ bus aukščiausios ir galingiausios Lietuvoje, bokšto aukštis su sparnu sieks 220 metrų, rotoriaus diametras 158 m. 13 gigantiškų vėjo jėgainių per metus pagamins apie 70 MW žaliosios elektros energijos.

Projekto vystytojai - energetikos įmonių grupei „E energija“ priklausianti UAB „L-Vėjas“ ir pasaulyje  lyderiaujanti energetikos kompanija „General Electric“ (GE), jėgainių pristatymu į statybos vietą rūpinasi Estijos logistikos kompanija „CF&S”.

GE jau ne pirmą kartą patiki savo gaminamų jėgainių krovą KKT. Dabartinis projektas – pats didžiausias iki šiol, kai kurie komponentai sveria 80 – 90 t, sparnų segmentų ilgis virš 65 m. Tokių gabaritų kroviniai kraunami dviem kranais, tai reikalauja preciziško operacijos planavimo ir ypač aukšto kranininkų profesionalumo.

Didžiuojamės, galėdami dalyvauti šiame tarptautiniame projekte ir prisidėti prie klimatui neutralios energetikos vystymo Lietuvoje.

Bendraukime

Rašykite

Prisijunkite prie komandos

Skambinkite

+370 4 635 5311

© 1994 - 2018 UAB KLAIPĖDOS KONTEINERIŲ TERMINALAS

© 2018 KLAIPĖDOS TERMINALO GRUPĖ Visos teisės saugomos 

Minijos g. 180, LT-93269 Klaipėda

bottom of page