top of page
2022-12-28

2022-ųjų iššūkiai įveikti

Tradiciškai metų sandūroje apžvelgiame, kas buvo nuveikta 2022 - aisiais ir kas laukia netrukus prasidedančiais 2023 - aisiais

Vaidotas Šileika.JPG

Tradiciškai metų sandūroje apžvelgiame, kas buvo nuveikta 2022 - aisiais ir kas laukia netrukus prasidedančiais 2023 - aisiais.  Besibaigiantys metai buvo tarsi nuolatinis virsmas, jie įsimins kaip išskirtinai pilni iššūkių. Jei 2021 – aisiais manėme, kad Covid – 19 pandemija sukaustė pasaulį ir jau nieko nebegali būti sudėtingiau, tai apsirikome. Šie metai tikrai pateikė savo negandų, keletas esminių veiksnių:

  • 2022 -ųjų pradžioje prasidėjęs karas Ukrainoje, paveikė tiesiogiai ir netiesiogiai makroekonominius procesus, aštrino infliacijos problemą bei didino netikrumą rinkose;

  • geopolitiniai sprendimai, kuriuos lydėjo sankcijos dėl krovinių pervežimų, užsidariusios kryptys ir bendradarbiavimo nutraukimas su nedemokratiniais režimais;

  • neiškrauti iš konteinerių ir neišvežami naudoti lengvieji automobiliai iš Amerikos, užpildė terminalą, todėl atsirado vietos stoka.

 

Tai, kas galvojome, kad yra neįmanoma, tapo realybe. Tokiose situacijose laukti ir būti konservatyviam yra labai pavojinga strategija. Kaip tik laimi tie, kurie yra vikrūs, greitai prisitaiko prie kintančios situacijos. Tai ir darėme visus šiuos metus, sako Klaipėdos konteinerių terminalo, UAB generalinis direktorius Vaidotas Šileika.

 

Pasak vadovo, nuosekliai vykdėme užsibrėžtus strateginius veiklos tikslus ir per 2022 – iuosius investavome daugiau nei 11,9 mln. eurų: gerinome terminalų infrastruktūrą, plėtėme krovinių sandėliavimo aikšteles, įsigijome naujos, aplinkai draugiškos krovos technikos, pradėjome procesų skaitmenizavimą bei atšventėme įkurtuves naujose buitinėse patalpose, skirtose darbuotojams. Konteinerių terminale pradėjome įgyvendinti  automatizuotų vartų projektą, kurį planuojame užbaigti  2023 – iais.

 

Šiais metais ir toliau aktyviai puoselėjome bendradarbiavimą su Klaipėdos Universitetu, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokykla, Klaipėdos valstybine kolegija. Metų pabaigoje pirmieji iš jūrų uosto įmonių sudarėme bendradarbiavimo sutartį su “Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru” dėl partnerystės organizuojant profesines dienas terminaluose ir įveiklinant jaunuolius konkrečiose profesijose. Įmonėje įsteigėme ir vadovų akademiją, kurioje darbuotojai visus metus didino savo kompetencijas, tam kad kartu augtų ir tobulėtų su savo komandomis. 

 

"Sekančius metus prognozuočiau, kaip santūriai optimistinius. Tikėtina, jog įmonės veiklai darys įtaką keli pagrindiniai veiksniai: elektros energijos ir dujų kainos, išaugusios žaliavų kainos, geopolitinė nežinomybė. Nepaisant šių faktorių, manau, kad kiekvieni metai mums atneša naujų iššūkių, tačiau tikriausiai viskas priklauso nuo požiūrio. Visada naujuose iššūkiuose stengiamės pamatyti naujas galimybes. Pasaulis nestovi vietoje, jis dinamiškas, todėl negalime žvalgytis atgal ar stovėti vietoje – privalome žvelgti į priekį ir planuotis optimistines perspektyvas", - teigia V.Šileika.

Bendraukime

Rašykite

Prisijunkite prie komandos

aiste@terminalas.lt

+370 614 43 438

Skambinkite

+370 4 635 5311

© 1994 - 2018 UAB KLAIPĖDOS KONTEINERIŲ TERMINALAS

© 2018 KLAIPĖDOS TERMINALO GRUPĖ Visos teisės saugomos 

Minijos g. 180, LT-93269 Klaipėda

bottom of page