top of page
2023-06-09

Sveikinome savo partnerius "TT-Line" ir visą kolektyvą su veiklos Klaipėdos uoste gimtadieniu. 

MicrosoftTeams-image (1).png
2024-04-30
Mums suteiktas žaliosios energijos naudotojo sertifikatas

Tapome viena pirmųjų Klaipėdos uoste veikiančių įmonių, įsipareigojusių savo reikmėms naudoti 100 proc. elektros energiją tik iš atsinaujinančių energijos šaltinių.

green_energy_logo_100_lit.png

Pasirašėme penkerių metų sutartį dėl žaliosios energijos įsigijimo su žaliųjų energijos sprendimų įmone „Enefit“.

 

„Mums ypatingai svarbus procesų tvarumas ir veiklos daromo poveikio aplinkai reguliavimas. Vienas iš strateginių prioritetų - CO2 emisijos mažinimas. Nuosekliai investuojame į aplinkai draugišką techniką, nuo pernai naudojame ant terminalo sandėlio stogo įrengtą nuosavą 500 kWh saulės elektrinę, ir nuo šiol terminalų veikloje naudosime 100 proc. tik žalią energiją iš atsinaujinančių šaltinių“, - teigia mūsų generalinis direktorius Vaidotas Šileika.

           

Elektros sunaudojimas mūsų terminale siekia apie 4 032 MWh per metus, tad pasirinkę žalią energiją į atmosferą išmetamų dujų kiekis sumažinsime apie 1 500 tonų.

Pasak V. Šileikos žaliosios energijos vartojimo sertifikato gavimas yra puikus pavyzdys ir vienas iš būdų ir kitoms įmonėms, kaip nuosekliomis investicijomis galima vystyti energetiškai tvarų bei aplinkai draugišką verslą.

 

„Tvarumo siekiai šiandien yra daugelio įmonių prioritetų sąrašo viršuje, o „Klaipėdos konteinerių terminalas“ aktyviai žengia šiuo keliu ir rodo lyderystę tarp savo sektoriaus organizacijų. Per penkerius šis veiksmas įmonei leis į atmosferą išmetamų dujų kiekį sumažinti beveik 10 000 tonų“, - sako „Enefit“ verslo segmento vadovas Romas Urbonas.

 

Anot R.Urbono, Klaipėdos konteinerių terminalui teikiama žalioji elektros energija yra su kilmės garantijomis, įrodančiomis, kad visa elektros energija buvo pagaminta iš atsinaujinančių energijos išteklių ir patiekta į elektros tinklą. Kilmės garantijų sistema kontroliuojama elektros perdavimo operatoriaus Litgrid ir administruojama bei prižiūrima per „GREXEL“ sistemą.

Bendraukime

Rašykite

Prisijunkite prie komandos

aiste@terminalas.lt

+370 614 43 438

Skambinkite

+370 4 635 5311

© 1994 - 2018 UAB KLAIPĖDOS KONTEINERIŲ TERMINALAS

© 2018 KLAIPĖDOS TERMINALO GRUPĖ Visos teisės saugomos 

Minijos g. 180, LT-93269 Klaipėda

bottom of page